Humor a fantazie loutky

Mistrovský řezbářský kurz pod vedením designerky loutek Michaely Bartoňové a řezbáře Jiřího Helcela

Neděle 20. až sobota 26. července 2014

O kurzu

Užijte si aktivní odpočinek při mistrovském kurzu řezbářství 20. až 26. července 2014. Během sedmi dní vytvoříte kolíkovou loutku od vlastního návrhu až po finální dřevěnou podobu. Povedeme vás od archetypu loutky, přes řezbu až ke konečnému uměleckému vyjádření. Maximální počet 12 účastníků zaručuje individuální přístup obou lektorů — mezinárodně uznávané designérky loutek Michaely Bartoňové a profesionálního řezbáře Jiřího Helcela.

„Řezbářský workshop pod vedením tvůrčí a inspirativní Michaely Bartoňové byl pro mne krásný zážitek, na který se nezapomíná. Podnítil ve mně chuť k další tvorbě.“

Michael Kaňok, obchodník, Praha (Česká republika)

„Zaujalo mě, jak moje představa oživne a stane se loutkou. Něčím, co existuje v reálném světě. Velkou pomocí při formování myšlenky v obraz loutky byla inspirace v archetypech. Samotná práce se dřevem je také úžasná zkušenost. Chtěla bych to zažít znovu!“

Azadeh Mohammadi, režisérka, Abu Dhabi (UAE)

„Moc se mi líbí design Míšiných loutek, trochu zkušeností s tvorbou mám, je to moje hobby, ale jak kus dřeva proměnit v umělecké dílo, jsem se naučil až na kurzu! Jsem přesvědčen, že se mi teď bude dařit stejně i samotnému!“

Dan Pedersen, účetní, Aalborg (Dánsko)

Datum kurzu

Sedm dní, od neděle 20. do soboty 26. července 2014.

Program

Kurz se vede denně od 9 ráno do 6 večer. Naučíte se celý proces tvorby loutky, od návrhu, přes řezbu, až po malování a oblékání. Další informace najdete v detailním programu.

Důležité informace

Maximální počet 12 účastníků dále zaručí individuální přístup lektorků po celou dobu workshopu. Na kurz se může přihlásit i začátečník.

Po týdnu kreativní práce si odnesete hotovou loutku.

Přihláška a platba

Cena kurzu je 12 770 Kč s 10% Last Minute slevou (započítána v ceně) a bez ubytování.

S ubytováním stojí kurz 19 500 Kč (6 nocí, snídaně a občerstvení po celý průběh kurzu).

Prosím, registrujte se online vyplněním přihláškového formuláře. Obratem vám zašleme potvrzení o přijetí přihlášky a podklady k platbě. Kurz se platí nejpozději do 30. června.

Slevy

Pokud se někdo přihlásí na vaše doporučení, dostanete slevu 15%. Podmínky slev.

Pozvěte přátele na kurz přes Facebook nebo emailem!

Portrét Michaela Bartoňová

Michaela Bartoňová

vede umělecké workshopy u nás i v zahraničí už přes 20 let. Přednášela a vedla kurzy v Anglii, Belgii, Dánsku, Švédsku, Arabských Emirátech, Austrálii a dalších. Její loutky hrají v rukou profesionálních loutkářů od Berlína po Sydney a její práci můžete shlédnout na stálé expozici v Japonsku (Kaikyo Drama Museum) nebo na holandské lodi Noah’s Ark, která momentálně pluje po Evropě. Prohlídněte si některé z jejích projektů.

Portrét Jiří Helcel

Jiří Helcel

je profesionální řezbář a grafik, který se 22 let podílel na realizaci animovaných a loutkových filmů pro Krátký film Barrandov a stejnou dobu řeže i své vlastní loutky. Kromě pravidelných kurzů s Michaelou také spolupracoval na projektu Noah’s Ark do Holandska.

Spálený Mlýn

Workshop se bude konat ve venkovském staročeském mlýně 20 minut od Prahy. Je obklopen lesy a poskytuje ideální prostor pro koncentrovanou práci s chvilkovým odpočinkem, procházkami nebo zábavou. Poblíž je možné zapůjčit si kola nebo koně. Ve mlýně je příjemná restaurace s českou a vegetariánskou kuchyní a se zahrádkou. Terasa, na které budeme pracovat, je zastřešená.

Přihláška

Po odeslání vašeho jména a emailu obdržíte potvrzení přijetí přihlášky a podklady k platbě.

Pokud vám byl kurz doporučen, připište to do poznámky. V případě, že kupujete kurz jako dárek, napište jméno účastníka do poznámky.

Pro další informace nebo jakékoli otázky ohledně kurzu neváhejte kontaktovat manažerku našeho ateliéru Radku jak emailem tak telefonicky na +420 608 653 493.